Tlač na tikety

Tlač na tikety

Příspěvekod Michalka » 30 srp 2009 12:18

Pri rozhodovaní o zakúpení programu, ma oslovila možnosť tlače na tikety, nakoľko vypísať 100 tiketov bezchybne je dosť veľký problém a vyžaduje sústredenie a aj tak sa stane, že v podateľni pri kontrole som zistil že sú tam 2-3 chybne vyplnené tipy. Pri skúšaní tlače - testovací tiket mi po treťom spustení opakovane padal celý program a nepamätal si zadané údaje o posune. Po preinštalovaní programu sa mi podarilo nastaviť korektnú tlač a program si zapamätal aj posuny. Po niekoľkých dňoch som si pripravil tipy v schránke a chcel som ich vytlačiť. Pre kontrolu som zadal vytlačiť testovací tiket, aj napriek už otestovaným číslam v kolonkach posun, talčiareň tlačila v mimo políčka v smere nahor.
Tak som začal znova nastavovať tlač. Keď som ručne prepísal údaje o posun program začal reagovať a posúvať tlač na tikete. Nakoniec som skončil pri rovnakých údajoch posunu. Pri zašktrnutí políčka - Výber pre tlač- a testovací tiket program opäť pri pokuse tlačiť začal padať - vymazal sa z pamäte počítača. Naštastie som vyskúšal aj druhé zaškrtávacie políčko - Tlačiť všetko- program opäť reagoval správne. Konečne sa mi podarilo vytlačiť správne obsah schránky. Mám štandartný počítač s windows XP a tačiareň HP Deskjet F 4100. Na nastavenie som použil cca 15 tiketov a strávil cca 2 hodiny. Samotné vytlačenie trvalo cca 2 minúty. Očakával by som stabilnejší podprogram pre tlač, z dôvodov, ktoré som uviedol u úvode príspevku.
Michalka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2009 09:32

Příspěvekod Aubrecht » 30 srp 2009 20:46

pokud pri tisku pada cely program, ze zrejme problem v ovladaci tiskarny. zkontrolujte prosim, zda mate aktualizovane ovladace tiskarny.
pokud jsou ovladace v poradku, napiste prosim, jakou verzi prostredi java pouzivate.
zkuste take nainstalovat program pdf creator (http://www.slunecnice.cz/sw/pdfcreator/), ktery prida do vaseho operacniho systemu virtualni tiskarnu, ktera vytvari .pdf dokumenty. pokud tisk do pdf funguje v poradku, je problem nekde jinde nez v programu expert lotto.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Tlač na tikety

Příspěvekod Michalka » 31 srp 2009 01:53

Ďakujem za skorú odpoveď. Všetky ovládače a ich aktuálnosť pravidelne 1-2 mesiace kontrolujem programom, ktorý vyhľadáva aktualizácie. Sú aktuálne. Nainštaloval som PDFCreator, ale výsledok je stále rovnaký. Po potvrdení tlačiť do PDFCreator spadne program , ak nechám pôvodnú tlačiareň HP Desjet 4100 spadne program a vytlačí sa jeden tiket. Nainštalovanú mám javu verzia 1.6.0_15-b03. Dúfam, že to vyriešime do konca týždňa, aby som si mohol vytlačiť tikety.
Michalka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2009 09:32

Příspěvekod Aubrecht » 31 srp 2009 09:24

a pouzivate 32-bitovy nebo 64-bitovy operacni system?
podivejte se prosim do adresare programu (na windows to je c:program filesexpertlotto), zda tam existuje soubor error.log a poslete mi jej emailem (support @ expertlotto . com). dalsi soubor(s) s chybovymi hlaskami by mohly i v c:program filesexpertlottoin
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00


Zpět na Připomínky, návrhy, komentáře

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron