Ověření kritérií Min a Max v Historii losovaných čís

Ověření kritérií Min a Max v Historii losovaných čís

Příspěvekod HoPa » 03 čer 2008 00:15

Dobrý den, pomalu se rozkoukávám v širokých možnostech programu. Zkoušel jsem si simulaci přes Historii vylosovaných čísel. Pokud jsem využil testovacího příkladu, vytvořil jsem správné kombinace. Byla mi však divná jedna věc. K vyfiltrování správného tipu vždy zůstaval v historii první nebo druhý tah ze stejného dne. Pochopil-li jsem správně využití odhadu Min. a Max. hodnoty při filtrování, tak bych si mel množinu tipů ověřit i následujícím způsobem. Nechám propočítat historii při všech uskutečněných tazích. Součty pod tabulkou si zapíšu. Následně v editaci vyjmu poslední dva tahy a nechám přepočítat. Při filtrování tipů ze schránky přes Historii vylosovaných čísel zadám Min. a Max. hodnoty ze všech tahů (+/- 10) a měl bych dostat množinu tipů, která bude obsahovat poslední vylosovaná (vyjmutá) čísla. Ale nyní ve schránce nezůstane ani jediný tip. Zkoušel jsem i podobný postup s odebráním prvního nebo druhého tahu (z posledního losování), ale výsledný efekt byl stejný, schránka byla prázdná. Vždyť tímto způsobem průběh neodhaduji, ale dosazuji dle mého soudu přesně definované součty při skutečném losování. Můžete mi prosím poradit, kde se stala chyba. Dekuji.
HoPa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2008 23:09

Příspěvekod Aubrecht » 08 čer 2008 16:07

kdyz z databaze odstranite dva tahy, pak soucty, ktere jste si poznamenal po vypoctu pri vsech tazich, nebudou souhlasit.
zapiste si hodnoty z posledniho radku tabulky souctu a odstrante tah, ktery je na tomto radku uveden. mel by byt na prvnim radku tabulky pro editaci losovanych cisel.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Příspěvekod HoPa » 08 čer 2008 22:59

Dekuji za reakci. To jsem si pred dotazem uvedomil a zkousel jsem ruzne varianty. Ale pokud budu vychazet z reality, nikdy nenastane varianta, abych mohl vypocitat druhy tah z prvniho (teda pokud losovani jiz neprobehlo). Nejsem si jist, zda mi neco unika. Budu konkretni. Posledni tahy budou v nedeli (NeII a NeI). Pokud smazu tah NeII a udelam vypocet, dostanu soucet v historii pro tah NeI. Pokud tento tah opet smazu, zustanou mi predchozi tahy (StII a StI). Kdyz pres kriteria necham vybrat cisla ze schranky pri zadani souctu pro tah NeI (+/-10), mel bych mit ve schrance tipy pro NeI. Ale ve schrance nezustane jediny tip. Muzete mi vysvetlit, jak mohu odhadnout pres soucty v historii cisel tahy dle me simulace (NeII nebo NeI) z poslednich znamych tahu (StII a StI) aniz bych doplnoval vzdy druhy sousedni tah pri odhadovanem vypoctu (tedy pri odhadu NeI doplnovat tah NeII a naopak)?
HoPa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2008 23:09

Příspěvekod Peter12345 » 17 čer 2008 20:28

Tiež mi v posledných verziách prestala fungovať funkacia "Kritéria/História vylosovaných čísiel/ Suma" nad obsahom schránky. Skúšal som rôzne kombinácie nastavení, lebo som si nebol istý, či používam fukciu správne, ale vždy ostal obsah schránky "0 tipov"
Kedže som si nevedel inak pomôcť zmazal som najnovší update ExpertLotto_4.5.1.exe a nainštaloval som si verziu ExpertLotto_4.1.0.exe, kde mi táto funcia pracuje korektne. Potom som opäť updatol SW na najnovšiu verziu, nastavil som tie isté parametre pre funkciu Kritéria/História/Suma ako v staršej verzii SW a opäť bol výsledok obsahu schránky "0 tipov".
Takže je zrejmé, že niečo tam nefunguje korektne, alebo je tam nejaká zmena nastavenia parametrov, ktorá blokuje správny výpočet.
Peter12345
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2008 20:12

Příspěvekod HoPa » 24 čer 2008 22:55

Vazeny pane, nejsem si jist, zda jste muj dotaz pozorne precetl (pro: moderator). Pokud bych zadaval udaje do spatnych kolonek, asi by mi mohla tezko vyjit simulace dle uvadeneho prikladu v navodu. Problem jsem spatril pouze v nutnosti soubezneho vyuzivani prvniho nebo druheho tahu, viz. prispevek, dotaz #3. Muzete mi prosim napr. definovat soucty v historii na predminuly tah, abych mohl dosadit do kriteria hodnoty a overit si vylosovana cisla minuleho tahu. Pozor, ale na podminku, aby pri overovani nebyla nutnost vyuzivat udaju jednoho nebo druheho minuleho tahu. Diky.
HoPa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2008 23:09

Příspěvekod HoPa » 07 črc 2008 01:31

Vazeny pane (pro moderator), dekuji za podrobnou odpoved. Vlastne jste mi potvrdil, ze me uvahy pri overeni si kterehokoliv tahu jdou spravnym smerem. Protoze vsak po kazde ve schrance zustalo 0 tipu, trosku me nahlodal postreh od Petera, protoze jsem si uvedomil, ze mi Historie tez chodila pri minule verzi. Vyzkousel jsem tedy znovu online aktualizaci ze spusteneho programu a zjistil jsem, ze mi program dovolil znova aktualizaci na novou verzi 4.5.1 i kdyz mela byt jiz nainstalovana. Mozna se minula aktualizace nejak nepovedla. Po druhem pokusu aktualizace se mi zacal chovat program dobre a historie cisel opet funguje.

Zaroven dekuji za radu o odhad jednotlivych tahu (I. a II.) oddelenou filtraci predchozich tahu. Daji se vysledky z takto ziskanych samostatnych odhadu jeste nejak sloucit nebo zustanou vzdy oddeleny pro I. a II. tah?
HoPa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2008 23:09

Příspěvekod Aubrecht » 07 črc 2008 22:23

[quote=HoPa]
Zaroven dekuji za radu o odhad jednotlivych tahu (I. a II.) oddelenou filtraci predchozich tahu. Daji se vysledky z takto ziskanych samostatnych odhadu jeste nejak sloucit nebo zustanou vzdy oddeleny pro I. a II. tah?
[/quote]

odhady sum jako takove sloucit nelze. ale muzete bud sloucit vysledne tipy po filtraci nebo vybrat nejcasteji zastoupena cisla z obou odhadu a z nich vytvorit rozpis.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00


Zpět na Tipy a Triky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron